Bağlantılar

Bağlantılar | AgriSkills Projesi

Tarım sektöründe, bu hızla büyüyen sektörü biraz daha derinlemesine araştırmak isteyenler için iyi uygulama örnekleri olarak hizmet veren birçok yenilikçi proje yürütülüyor. Arıcılıktaki çağdaş uygulamalar veya solucan yetiştiriciliği, kırsal alanların nüfus azalmasına karşı mücadele, kırsal ortamlarda kadın erkek eşitliği veya geleceğin yeni meslekleri gibi yeni pazar olanaklarıyla ilgili konular aşağıdaki bağlantılarda detaylı olarak görebileceğiniz örneklerden bazılarıdır

img

Genç Girişimcinin Apiterapi Uygulamaları.

18-40 yaş arası kadınlara yeni eğitim fırsatları sağlayan tarımda genç girişimcilerin güçlendirilmesi.

Girişimci çiftçiler için peynir altı suyunun ekonomik olarak verimli kullanımına ilişkin yenilikçi uygulamalar.

Garantili asgari gelir için sosyal girişimler oluşturma rehberi.

Kırsal Bölgede Kültür Kurbağası Yetiştiriciliği Girişimci bir yaklaşımla, özellikle kırsal alanlarda sıra dışı uygulamalar geliştirmek, ticari potansiyel oluşturmak ve istihdam yaratmak.

Genç Kadın İstihdamı İçin Arıcılık, Ana Arı üretimi ve Organik Bal Projesi. 100 vasıfsız ve düşük seviyede vasıflı kadına arıcılık, ana arı ve organik bal üretimi eğitimi verildi.

Girişimci kadının % 100 doğal, yağsız, unsuz, şekersiz ve glütensiz tatlı geliştirme ve pazarlama projesi- tarımsal girişimcilik projesi.

Adana'nın Seyhan ilçesinde belediye tarafından kooperatif mutfağında kadın girişimciler tarafından ayva ve narenciye tatlısı, konserve sebzeler, erişte ve çeşitli meyve reçeli, Adana başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde başta ürün, market, otel ve satış yaparak gelir elde ediyorlar.